Mistrzostwa Świata Open - podsumowanie

Bez medali ale z tarczą wracają nasi zawodnicy z Mistrzostw Świata Open, które w dniach 9-10 listopada odbyły się W Tokio. W tych rozgrywanych co 4 lata najważniejszych zawodach Karate Kyokushin wystartowało 161 najlepszych zawodników i 43 najlepsze zawodniczki z kilkudziesięciu krajów z całego Świata...

Mistrzostwa były rozgrywane w kategorii otwartej czyli bez podziału na kategorie wagowe. Wystartowała w nich czwórka zawodników TKS-u „Karate”. W ramach reprezentacji Polski wystąpili: Marek Wolny, Artur Dymarczyk i Patryk Kostrzewa, a w reprezentacji Europy Kobiet Marta Lubos. Nasi zawodnicy mieli trudne losowanie. Marta Lubos już w pierwszym pojedynku zmierzyła się z bardzo silną wicemistrzynią Rosji Efrosinią Pawłową i po bardzo dobrej walce zwyciężyła już po pierwszej rundzie. W drugiej rundzie eliminacyjnej czekała na nią czwarta zawodniczka poprzednich Mistrzostw, Japonka Yui Kikukawa. Walka miała bardzo wyrównany przebieg. Japonka w końcówce przechyliła jednak szalę na swoją stronę i zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziów. Kikukawa zwyciężyła także w dwóch następnych walkach i ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Marek Wolny w pierwszej rundzie eliminacji miał wolny los, w drugiej jego przeciwnikiem miał być Francuz Loic Andreis Roch jednak z niewiadomych względów nie stanął do tego pojedynku. W walce o finałową 32-kę nasz zawodnik zmierzył się z dwukrotnym wicemistrzem Europy, Litwinem Jurasem Sokolovasem. Marek Wolny po świetnej walce rozstrzygnął ten pojedynek na swoją korzyść już po pierwszej 2-minutowej rundzie. W kolejnej rundzie czekał na niego wicemistrz Świata z poprzednich Mistrzostw, Japończyk Kenbu Iriki. Ta walka też miała wyrównany przebieg ale to Japończyk był minimalnie lepszy i awansował do kolejnej rundy. Pozostali nasi reprezentanci Artur Dymarczyk i Patryk Kostrzewa odpadli w drugiej rundzie eliminacyjnej przegrywając po bardzo dobrych walkach z utytułowanymi Rosjanami. Patryk Kostrzewa po pokonaniu reprezentanta Afganistanu Abasina Shinwari nie dał rady wicemistrzowi Świata w kategorii -75kg Maximowi Smolyakov . Artur Dymarczyk mimo początkowej przewagi musiał uznać wyższość Pala Fefelova. Mistrzostwa stały na niespotykanym dotąd poziomie. Marek Wolny jako dopiero piąty w historii Polak osiągnął finałową 32-kę . Mimo porażek nasi zawodnicy zasłużyli na słowa uznania. Ich przeciwnicy to absolutna Światowa czołówka, a walki miały wyrównany przebieg. Rolę trenera pełnił podczas Mistrzostw shihan Bogdan Lubos, a fizjoterapeutyczną pomoc zapewnił pan Tomasz Krzęciesa. Bardzo kosztowny wyjazd do Japonii doszedł do skutku dzięki finansowej pomocy Urzędu Miasta Tarnowskie Góry, Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz firmy Eko-Tech Sp. z o.o, Pierre Cardin, Creo Concept.
Dziękujemy również za wyposażenie naszego fizjoterapeuty firmie Yellowsport oraz Bardomed!

Historyczny sukces odniósł podczas tych Mistrzostw inny reprezentant Polski Maciej Mazur z Warszawy. Jako pierwszy w historii Polak i trzeci Europejczyk wywalczył tytuł wicemistrza Świata.

Dołącz do nas

Kontakt

TKS "Karate"
ul. Obwodnica 8/2.27
42-600 Tarnowskie Góry
Rachunek bankowy:
44 1050 1386 1000 0022 9095 3955

+48 500 066 682


TKS Karate Tarnowskie Góry. All rights Reserved.