• Newsy

Marek Wolny medalistą Mistrzostw Świata KWU!!!

Znakomicie zaprezentował się Marek Wolny na rozegranych w rosyjskim Jekaterynburgu Mistrzostwach Świata federacji KWU. W bardzo silnej konkurencji nasz zawodnik wywalczył brązowy medal w kategorii do 90 kg.

Zawodnik TKS-u zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie eliminacyjnej zwyciężał swoich przeciwników bardzo wyraźnie (M. Furkan Karakaya - Turcja i Ali Shah Sadat - Afganistan). W walce ćwierćfinałowej zmierzył się z innym zawodnikiem światowej czołówki, Japończykiem Jo Miahara. Walka jaki i pierwsza dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. Dopiero w drugiej dogrywce Marek Wolny uzyskał przewagę i sędziowie jego wskazali jako zwycięzcę. Ten werdykt dawał naszemu zawodnikowi medal. W walce o finał z głównym faworytem i późniejszym Mistrzem Świata Bułgarem Aleksandarem Komanovem, Wolny od początku przypuścił zdecydowany szturm i uzyskał dość wyraźną przewagę. Niestety tylko jeden sędzia wskazał jego zwycięstwo, a pozostali zdecydowali o remisie. W końcówce dogrywki przebudził się Komanov i uzyskał przewagę na tyle wyraźną by przekonać wszystkich sędziów, którzy zdecydowali o jego zwycięstwie. W znakomicie zorganizowanych Mistrzostwach, które oglądał komplet (ok. 6 tysięcy) publiczności wystartowało 248 zawodników z 48 krajów. W każdej kategorii mógł wystartować tylko jeden zawodnik z danego kraju. Reprezentacja Polski wywalczyła trzy medale. Poza Markiem Wolnym, złoty medal w kategorii do 70 kg wywalczyła Agata Winiarska, a w kategorii +70 kg srebrny medal zdobyła Aleksandra Karpuk.