• Newsy

All Japan Open - Marek Wolny wśród 32 najlepszych

Marek Wolny nie powtórzył swojego sukcesu sprzed 4 lat, kiedy na Otwartych Mistrzostw Japonii był piąty. Tym razem w Mistrzostwach, które zostały rozegrane 14-15 października w Tokio Marek Wolny został sklasyfikowany na miejscach 16-32.

W swoim pierwszym pojedynku zawodnik TKS-u pokonał wyraźnie cięższego o ponad 20 kg Japończyka Masato Chikazawa. W drugiej walce zmierzył się z wicemistrzem Świata Open z 2011 roku Tsutomu Murayama. Ta walka także nie miała wielkiej historii. Marek Wolny wygrał zdecydowanie.  W walce o czołową 16 czekał na niego wicemistrz Świata z 2013 roku w kategorii lekkiej Yuki Maeda. Zdając sobie sprawę, że w przypadku remisowej walki to Maeda zwycięży różnicą wagi, Wolny od początku przypuścił szturm uzyskując znaczną przewagę. Niestety w walce, w której to Japończyk częściej faulował, japońscy sędziowie kary przyznawali tylko naszemu zawodnikowi. Nawet po znakomitej akcji zakończonej bardzo silnym hiza geri jodan (kopnięcie kolanem w głowę), po którym Maeda zachwiał się wyraźnie, zamiast wazari (pół punktu), Wolny otrzymał ... kolejną karę. Niestety na skutek trzech otrzymanych kar przez Wolnego to Maeda został ogłoszony zwycięzcą. Oficjalny protest także nie zmienił werdyktu chociaż prywatnie japońscy sędziowie przyznawali, że kary były niesłuszne.

Dołącz do nas

Kontakt

TKS "Karate"
ul. Obwodnica 8/2.27
42-600 Tarnowskie Góry
+48 500 066 682
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


TKS Karate Tarnowskie Góry. All rights Reserved.